Символіка сіл Лютіж та Гута-Межигірська

Опис герба та прапора громади села Лютіж
Вишгородського району Київської області

1. Геральдичний щит розбитий хвилястим синім поясом та обрамлений золотим картушем, прийнятим у сучасній геральдиці громад міст і сіл України та запропонованим геральдистом А. Б. Гречилом.

2. Геральдичний щит з картушем, увінчаним уживаною в новітні часи золотом «хліборобською» короною, три зубці якої немов зроблені з пшеничного колосся.

3. У верхньому червоному полі, висотою у 2/3 висоти щита, вертикально поставлений срібний щит, вкритий червоною емаллю, покладений на перехрещені мечіруків’ям донизу. Під щитом - зелені гілки: ліворуч (геральдично) - зелена дубова, праворуч (геральдично) - соснова.

4. У нижньому зеленому полі, висотою у 1/3 висоти щита, золотий тур, який повернутий рогами праворуч.

5. Полотнище прапора громади села Лютіж має прямокутну форму із співвідношенням сторін як 2:3 (золота пропорція). Полотнище поділене на три рівні смуги: верхня синя смуга, середня жовта смуга й нижня зелена смуга. На полотнищі посередині - герб громади села Лютіж. Висота герба дорівнює половині висоти полотнища.

Українська академія геральдики, товарного знаку та логотипу
Українське наукове товариство краєзнавства, геральдики та фалеристики
м. Київ, 10 вересня 2009 року

Гімн с. Лютіж

/Слова і музика Н. С. Лисаківської/

Лютіж з прадавнього далека
Летить ця назва наче птах
Тут, як колись, живуть лелеки
Пісні співають солов’ї в садах.

Над рівчаком верба схилилась,
Мрійливо вітами гойда.
І як колись Дніпра вода
Лютізькі схили омива.

ПРИСПІВ:

Лютіж, Лютіж дороге нам село!
Тут дитинства роки, друзі, батьківська хата.
Лютіж, Лютіж, розвивайсь на добро
І даруй всім тепло. Наше рідне село!

Село розкинулось в долині
На землях кольору корал
Немов би молоком облите.
Заквітчане весняним цвітом

А навкруги - лісів хорал:
Високі сосни і дуби
Замріяних берізок гай,
Який красивий рідний край!

ПРИСПІВ

Опис символіки с. Гута-Межигірська
Вишгородського району Київської області

Символіка села Гута-Межигірська Вишгородського району Київської області затверджена рішенням Лютізької сільської ради від 12.06.2015 № 504-34-VІ «Про затвердження символіки села Гута-Межигірська Вишгородського району Київської області».

Герб села Гута-Межигірська є відображенням історичних подій і традицій цього населеного пункту. Він являє собою французький щит синього кольору, вписаний у золотий декоративний картуш, праворуч на щиті знаходиться срібна мурована піч, із золотого гирла якої вліво і вгору поверх краю печі виходить золоте полум’я; зліва - срібний склодув, що видуває скло у вигляді золотого безанта, обернувши трубку вправо і вниз. Гербові фігури (піч з полум’ям та склодув) символізують історичний факт - належність жителів села до промислу – виробництво гутного скла.

В нижній частині щита розташовано п’ять стрічок (дві срібних та три синіх), що символізують річку Ірпінь, на березі якої розташоване село. Картуш огинають золоті гілки хвої та листя дубу, що говорить про наявність лісу біля села – природного багатства, та золотих колосків пшениці – основи життєвих сил, символу добробуту, достатку та багатства. Щит увінчаний срібною баштовою короною, геральдичним символом сіл та селищ міського типу (розробка О.Кравченка та В.Чепака, затверджена Українською академією геральдики). Нижче геральдичного щита знаходиться синя девізна стрічка з написом золотими літерами «ГУТА-МЕЖИГІРСЬКА», виконана у дві строки.

Символіка кольорів:

• синій – чесність, бездоганність, вірність;
  • золото – могутність і багатство, а також чесноти: сила, вірність, чистота, справедливість, милосердя;
  • срібло (білий) - благородство, відвертість, а також чистота, невинність і правдивість.

Полотнище прапора громади села Гута-Межигірська має прямокутну форму із співвідношенням сторін як 2:3 (золота пропорція). Полотнище поділене на три рівні смуги: верхня синя смуга, середня жовта смуга й нижня зелена смуга. На полотнищі посередині - герб громади села Гута-Межигірська. Висота герба дорівнює половині висоти полотнища.

Автором герба та прапора села Гута-Межигірська являється Кравченко Олег Вадимович – член спілки дизайнерів України, академік Української академії геральдики, товарного знаку та логотипу.

Гімн с. Гута-Межигірська Вишгородського району Київської області

Берег Ірпінський, рідний до болю.
Поміж горами – Гута цвіте!
Вічно пишаємось, Гута тобою.
І не забудемо тебе ніде!

Краю величний! Гута кохана!
Гори високі, безмежні поля.
Це – моя Гута, ні з чим незрівнянна,
Це моя Гута, це – рідна земля.

Добрі господарі в Гуті працюють.
Думи в нас спільні і справа одна!
Палко кохають, співають, танцюють,
Щоб розквітала моя сторона.

А якщо ворог на землю з війною,
Ступить, руйнуючи села й міста!
Гута повстане, закриє собою,
Щоб Україну біда обійшла.

Гостеві слово знайде привітне,
Щиро відкриє обійми свої!
Люди живуть тут, прості й непомітні,
Люди невтомні, твої трударі.

Село наше рідне, для нас єдине,
Криниченька чиста в садочку стоїть!
Хатиночки білі, в городі калина,
Ми Гуту свою будем завжди любить!

Автором слів гімну села Гута-Межигірська являється Порохня Валерій Васильович, автором музики – Олійник Михайло Васильович.