Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лютізька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04359593) був реорганізований і увійшов до складу Петрівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

03.08.2019 Чому нічого не змінюється в житті?

   Читаючи коментарі та відгуки в Інтернеті про життя в країні, про те, що все не так, що всі не такі, зустрічаєш багато негативу і складається враження, що життя має зупинитися, сонце має перестати світити… Але якщо озирнутися навколо, то можна побачити, що все не так і погано, все залежить від нас самих, якщо ми самі цього захочемо.

   Поки політики вирішують, як Україні стати частиною Європи ми вирішили відкрити рубрику «Реальність починається з тебе» та поговорити відверто про Європу в душі кожного з нас. Щоб те, про що ми мріяли стало реальністю нашого життя. І так розпочинаємо…

   Сьогодні кожна людина прагне жити краще, для багатьох питання їх здатності зводиться до виправдання, ніби вони живуть «не в тій» країні, «не в тому» суспільстві або ж народилися не в тій родині. На жаль, саме безвідповідальність формує в суспільстві думку: винен хтось, тільки не я. І як наслідок, людина не несе відповідальності за себе, свої дії, своє майбутнє, свою країну і суспільство.

   Кажуть, що у Черчилля, британського державного і політичного діяча, прем'єр-міністра Великобританії, на столі під склом лежала одна проста записка: «Більше відповідальність звалювати нема на кого». Ця велика людина зрозуміла, що саме він відповідальний не тільки за себе, але і за все, що відбувається навколо нього. Як вам приклад Черчилля? Він, людина не з боязкого десятка, взяв відповідальність за Англію і зрозумів, що далеко не кожен з його оточення на це здатний. Значить, і в Англії в людей була проблема з відповідальністю, раз її зміг взяти на себе лише прем'єр-міністр. Думаю, у нього і так було багато справ, але він розумів: якщо не він, то хто і як покаже приклад для всього народу Великобританії? Чи буває у вас що ви очікуєте, що хтось інший, але тільки не ви, повинен взяти відповідальність? Якщо так, тоді ви вже розумієте, що прем'єр-міністр теж чекав, але недовго. Вихід єжити повноцінно - це не очікувати, що країна може зробити для нас сьогодні, але питати себе, що ми сьогодні можемо зробити для своєї країни.

   Те, чого не вистачає Україні, як і багатьом країнам світу, - це алгоритму формування здорового суспільства, в якому акцент ставиться не на зовнішні надбання багатства, а на внутрішні формування як людини, так і самої держави. Якщо говорити про суспільство здорових принципів в рамках країни, то вона повинна, перш за все, мати такі особистості, таких людей, які зможуть взяти на себе відповідальність, таких, хто не очікує, таких, хто любить свою країну не на словах, а на ділі. Для того, щоб ми стали такими особистостями і вміли користуватися здоровими принципами суспільства, ми повинні набути цінності, які і будуть нашим маяком у житті. Сформована всередині кожного з нас культура цінностей, визначить успіх країни, допоможе вибудувати фундамент суспільства і бажану європейську особистість в кожному з нас.

Для одних суспільство є «рятувальним кругом» - завдяки тому, що є, кого звинуватити. Для інших суспільство – це можливість вплинути на майбутнє країни, вирішуючи проблеми її громадян. Бездіяльність і байдужість до того, що відбувається в житті людини, штовхає людей на те, щоб виправдовувати тільки себе. Щоб уникнути відповідальності за свою байдужість люди звинувачують суспільство, державу, правителів. Інтерес проявляється тільки до того, що стосується безпосередньо їх життя, а те, що навколо, - «хоч трава не рости», але як раз те, що відбувається навколо нашого життя, - це і є суспільство.

   Коли ми живемо не проявляючи інтерес до подій, обмежуючись тільки своїм життям, суспільство в цілому стає таким, яким його створюємо ми.

   По суті, суспільство - це відображення людських дій, вчинків, тому в проблемах звинувачувати потрібно тільки себе, свою байдужість, свою обмеженість, а не уряд. Не дарма кажуть: «Кожен народ заслуговує свого царя». Тільки від людини залежить яким є суспільство сьогодні, яким буде його майбутнє завтра, і якою буде його країна через роки.

   Говорячи сьогодні про суспільство, хочу відзначити бажання багатьох людей стати частиною ЄС без глибокого розуміння того, що таке Європа, і на яких цінностях і культурі засновані європейські країни. Люди жадають зміни картинки свого сприйняття без внутрішніх змін своєї суті.

   Джордж Сантаяна, філософ і письменник говорив: - «Ногами людина повинна врости в землю своєї Батьківщини, але очі її нехай оглядають весь світ».

   Оглядати весь світ - це не просто бачити те, як живуть люди, не тільки бачити зовнішнє і прагнути жити так, як вони - жити краще, означає бачити те, що є в основі будь-якої країни, бачити принципи, на яких заснована країна. Але частіше люди просто їдуть шукати кращого, не розуміючи, як це все можливо створити в своїй країні. Бажання жити в розвинених країнах світу - це нормальне явище для людей, що не можуть реалізуватися в межах своєї країни і живуть в ілюзії того, що, змінивши місце проживання, можна повністю змінити себе. Так, хочемо ми того чи ні та на нас впливає наше оточення, але якщо не бачити можливості і не робити спроб змінитися там, де ми знаходимося, як можна очікувати, що нас змінить світ? Це ілюзія. Без наших особистих зусиль цього не станеться, ми не станемо європейцями лише тому, що приїдемо до Європи.

   Чи готові ви стати європейцем, проживаючи в своїй рідній країні, місті, селі, якщо так, тоді пропоную розібратися, що таке Європа і які вимоги існують до тих країн, які тільки збираються стати частиною цивілізованого суспільства.

Продовження буде...

Анкета по вивченню громадської думки про діяльність Лютізької сільської ради.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *