Храм Різдва Пресвятої Богородиці та св. Олександра Невського Бориспільської єпархії Української Православної церкви

Храм - це свідок віковічний,

Храм несе нам слово Боже,

Божий дім святий, величний...

Ще з давніх-давен церква вважалася символом духовного життя народу. Адже саме тут ми можемо побути наодинці з Богом, поділитися своїм горем, радістю, висповідати й очистити душу. Божий храм – це місце, де охрещують нове життя та відспівують померлих.

Слово "Храм" походить від спільного кореня із старослов'янської мови "хороми", тобто будинок. Люди, котрі  повірили в Бога, прагнули, щоб він був з ними завжди і всюди. Будуючи Богові будинок, вони виражають своє прагнення неначе "прив'язати" Бога до свого життя і свого народу.

У 2006 році на одному із засідань виконавчого комітету Лютізької сільської ради роздумуючи над планом розвитку села, було внесено пропозицію щодо зведення нового храму по вулиці Миру. А в старому приміщенні, що знаходиться по вулиці Визволителів, зробити музей рушника. Ініціаторами зведення були Тамара та Вячеслав Савенки, Ярослав Москаленко.

Активну участь у будівництві приймали: Олександр Лавринюк, Ігор Переверзєв, Олександр Возіанов, Олег Головін, громада села Лютіж.

12 вересня 2007 року було освячено місце під церкву після чого, в цьому ж році, розпочалось будівництво.

Спорудження церкви тривало п’ять років і 22 вересня 2012, в день пам'яті святих праведних Богоотців Іоакима і Анни, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій звершив освячення престолу в нижньому Олександро-Невському приділі споруджуваного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі Лютіж Вишгородського району. По завершенні освячення на престолі була звершена перша Божественна літургія.

У святкових урочистостях з нагоди освячення храму взяли участь Голова Київської обласної державної адміністрації А.Й. Присяжнюк, перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Я.М. Москаленко, голова села Т.Г.Савенок, керівництво районних адміністрацій Київської області, голови сільських рад, жителі села та гості.

Після закінчення Божественної літургії єпископ Феодосій привітав усіх присутніх зі знаменною подією в житті села та закликав назавжди зберегти в своїх серцях пам'ять про цей день.

Після богослужіння дитячим хором села Лютіж під керівництвом президента Міжнародної благодійної організації «Music Camp International», диригента із США, Констанції Фортунато в супроводі Київського симфонічного оркестру були виконані вітчизняні та зарубіжні музичні твори на чотирьох різних мовах.