Пісня єднає серця!

Без мелодійного співу життя української нації дійсно не можна навіть уявити. Наша народна пісня славиться в усьому світі.

Пісня - це голос душі народу, поетичний вияв його працелюбності і співучої вдачі, образне втілення його історії, моралі, мрій і прагнень.

Яке ж це диво дивовижне - народна пісня. І яку владну силу таїть вона в собі. Вона така ж нездоланна і безсмертна, як і той народ, що її створив.

Щоб усвідомлювати велич коріння нашого народу і вміти співати – потрібні ті, що люблять народну пісню, співають її і вміють навчити співати інших. Лютіжу пощастило, що знайшлись такі талановиті люди, що відчувають і втілюють в життя глибинні культурологічні напрацювання наших предків, відтворюють обряди, збирають і записують народні пісні, пісні свого краю – це керівники наших фольклорних ансамблів: Валентина Головко, Віктор Веснянка, Валентина Олійник та Тетяна Яременко. Ось таку яскраву, дзвінкоголосу і мелодійну, незламну і незабутню пісню кожен з них на різних етапах життя несе людям.

Споконвіку лютіжани любили співати. Уміли відчувати пісню, тому й лунала вона і в свято, і в будень, допомагала людям і в радості, і в смутку.

На території Лютізької сільської ради на базі клубу діє п’ять аматорських фольклорних ансамблів «Лютізька левада», «Веснянка», «Бабине літо», «Гутницькі козаки», «Серпанок», «Дивина».

Фольклорний колектив «Лютізька левада»

художній керівник Валентина Головко

Лютізька левада

Народний аматорський колектив «Веснянка»